Aliya Dizisi Hande İzzetbegoviç (Görkem Yeltan) Kimdir?

Aliya Dizisi Hande İzzetbegoviç (Görkem Yeltan) Kimdir?

Aliya Dizisi Hande İzzetbegoviç (Görkem Yeltan) Kimdir?

Trt 1’den yeni bir mini dizi geliyor. Bosna Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı merhum Alija İzetbegoviç’in gerçek hayat hikâyesinin anlatılacağı dizinin adı Aliya olarak belirlendi.

Yapımcılığını Sancak Medya'nın, yönetmenliğini Ahmed İmamoviç'in, senaristliğini ise Ahmet Tezcan'ın üstlendiği dizinin kadrosunda Yurdaer Okur, Görkem Yeltan, Dilşad Çelebi, Berke Üzrek, Fatoş Kabasakal, Ümit Olcay, Emrah Girgin, Volkan Özdaş, Murat Prosciler, Engin Seçgin, Seda Kement, Nezih Işıtan, Burak Poyraz, Erdal Bilingen, Baki Çiftçi, Halil Doğan, Yasemin Girgin, Alev Cınbarcı, Nihal Tercan, Arda Öziri ve Yiğit Çelebi yer alıyor.

Aliya Dizisinde Hande İzzetbegoviç Karakteri Kimdir? Gerçek Adı Ne?

Dizide Görkem Yeltan, Hande İzzetbegoviç karakteri ile Aliya İzzetbegoviç’in eşini canlandıracak. Aliya karakterini ise Yurdaer Okur oynayacak.

Görkem Yeltan Kimdir?

17 Ocak 1977 tarihinde Nazilli’de doğmuştur.
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur.16. ve  18. Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştır. Tiyatro çalışmalarına Nazilli Belediye Tiyatrosu’nda başlayan Görkem Yeltan; birçok dizide ve filmde de rol almıştır.

Aliya Dizisi Ne Zaman Başlayacak?

Çekimleri Ağustos ayında başlayan Aliya dizisinin Kasım ayında Trt 1 ekranlarında izleyicisi ile buluşması bekleniyor.İlgili Makaleler

Daha Fazla