İstanbullu Gelin 12.Bölümde Neler Oldu?

İstanbullu Gelin 12.Bölümde Neler Oldu?

İstanbullu Gelin Dizisi 12.Bölüm Özeti Tüyoları ve Fragmanı 19 Mayıs Cuma

Gerçek bir hikayeden uyarlanmış olan İstanbullu Gelin dizisinin 11.bölümünde İpek’in eline verdiği fotoğraflara bakarken Süreyya fenalaşmıştı.Esma Sultan dahil herkes bebeği kaybetmekten çok korkmaktadır.Hemen hastaneye giderler.Gittikleri hastanedeki doktor Begüm’dür.Bebek şimdilik iyidir,hepsi birlikte bebeğin kalp atışlarını dinlerler.İpek’in yapmak istediğini farkeden Fikret,bu duruma çok sinirlenir.Bu durum Esma Hanım ile de İpek’in arasının açılmasına sebep olur.

Süreyya’nın hamileliği kritiktir.Stres dolayısıyla bebeğini kaybedebilir.Bu durumda Begüm çocuğunun babası olduğunu Faruk’a söylemekten vazgeçer ama arkadaşı Pelin bu duruma dayanamaz,Faruk’la konuşur.

İstanbullu Gelin dizisinin 12.bölümünde Esma hanımın doktoru dna sonuçlarını getirir.Sonuçlara göre uyuşma oranı %99.9’dur.Esma da Faruk da gerçekleri öğrenmiştir.

Faruk bütün işlerini bırakıp Begüm ile konuşmaya gelir ve gerçeklerle yüzleşir.Annesinin Begüm’e yaptıklarını öğrenir.

Esma dna testi olayını Nurgül’le paylaşır, bu yükü tek başına taşımak istememektedir.Esma hanım torununun ailesiz ve babasız büyümüş olmasına çok üzülmüştür.Gülistan da salonu temizlerken dna raporunu bulur.

İstanbullu Gelin dizisinin 12.bölümünde Begüm hastalığını Faruk’a anlatır.Faruk Mustafa’ya annesini hemen ofise getirmesini söyler.Burnundan soluyordur.Annesine bağırır,çağırır,içindekileri döker.Süreyya’yı da Begüm’ü de üzecek bir şey yaparsan evi terkederim,torununu da beni de göremezsin der Faruk annesine.Ve 3 ay Süreyya’nın stresten uzak kalabilmesi için hiç kimseye bir şey söylememe kararı alır.

Faruk gelmediği için Fikret’in imzasına ihtiyaç vardır ama Fikret imza atmaz ve işleri mahveder.

Esma Begüm’ün evine gider ve torununu görür. “Oğlun bir Boran.Oğlunu seviyorsan büyüyünce onun üzerine binecek yükü hafifletmek için bana yardım edersin…”der torununun annesi Begüm’e.

Faruk Akif’e Emir’in onun oğlu olduğunu söylemek zorunda kalır,bu sırada kardeşi Osman da söylediklerini duyar.

İpek hamile olduğunu öğrenir ve konakta 2.kez çocuk ve torun sevinci yaşanır.

Süreyya ve Faruk’un çocuğunun fiziksel veya ruhsal rahatsızlıkla dünyaya gelme riski vardır,bunu öğrenmek için bir test yapmaları gerekmektedir.Bu durumu aileye söylemeden geçiştirebilmek için Süreyya,Begüm ve oğlunu akşam yemeğine konağa davet eder.

İstanbullu gelin dizisinin 12.bölümünün sonunda Begüm ve oğlu konağa akşam yemeğine gelirler.Oğlu Emir size bir sürprizim var der ve Esma hanıma önceki akşam onların evinde düşürdüğü broşunu verir.Herkes Esma Hanımın önceki akşam Begüm’ün evine gitmiş olduğunu öğrenir ve neden gittiğini merak eder.

 İlgili Makaleler

Daha Fazla