İstanbullu Gelin 13.Bölümde Neler Oldu?

İstanbullu Gelin 13.Bölümde Neler Oldu?

İstanbullu Gelin Dizisi 26 Mayıs 13.Bölüm Özeti Neler Oldu?

İstanbullu Gelin dizisinin 13.bölümünde Emir ve Begüm konağa gerçeklerden haberi olmayan Süreyya’nın davetlisi olarak gelirler.Herkes şok olmuştur.Esma,Begüm’ün evine niye gittiğini soran Süreyya’ya Begüm’e ortak bir proje ile ilgilendiği için uğradığını söyler.Süreyya, Begüm’e Farukla eski arkadaş olduklarını, bir arkadaş grupları olup olmadığını ve varsa hatırladığı komik anılarını anlatmasını ister.Sofra bir an gerilse de durum geçiştirilir.

İstanbullu Gelin 13.bölümde Süreyya,Begüm’den kendisinin doktoru olmasını ister.Süreyya’nın teyzesi ve Emir de çok ısrar edince Begüm kabul eder.Faruk Begüm ve Emir’i evlerine bırakır.Emir oyunda level atlamak için Faruk’tan yardım ister.Levelı geçerler.Emir çok mutlu olur.Koşarak Faruk’un boynuna sarılır.

Süreyya bebek sağlıklı da olsa sağlıksız da olsa doğurmaya karar vermiştir.

Annesinin Begüm’ün evine gittiğini öğrenen Faruk,çok sinirlenir. “Artık tolere etmek bitti,alttan almak bitti,cezalandırılmak neymiş sen de tadacaksın.”der Faruk annesine.Ve annesini cezalandırmak için konaktan taşınmaya karar verir.İpek bu duruma çok aşırı tepki gösterir.Hemen annesine gider. “Ben Faruk’u çok seviyorum.Onunla aynı havayı solumayacaksam o konak batsın.” diye bağırır İpek annesine.Durumun bu kadar vahim olduğundan habersiz annesi çok sinirlenir ve üzülür.

Faruk’un taşınması konakta büyük kriz yaratır.Faruk’un konaktan ayrılması üzerine Esma da Nurgül ve Mustafa’yı da alarak İstanbul’daki evlerine taşınır.Murat gider Süreyya ile konuşur.Abisinin konaktan ayrılmasının Süreyya yüzünden olduğunu düşünmektedir.Faruk’un taşınmasını fırsat bilen Fikret de İpek’le birlikte yeni aldıkları eve taşınır.Birden bire konak boşalmaya başlamıştır.Taşınma sahnelerinde Nazan Öncel’in gidelim buralardan isimli şarkısı çalar.Şarkıyı sözleriyle birlikte bu yazının altında bulabilirsiniz.

İpek Süreyya’yı arar,çok önemli bir şey konuşmak için onun yanına gelmek istediğini söyler.Süreyya’nın evine gelir.Tam Begüm’ün Faruk’un eski sevgilisi olduğunu söyleyip,bulduğu fotoğrafı gösterecekken Zeynep arar ve Murat’ın kaza yaptığını söyler.Herkes apar topar hastaneye koşar.Esma,Murat’ın kaza yaptığı motoru buldurtur ve yaktırtır.Murat’ın hayati tehlikesi yoktur.Uzun bir ameliyat geçirir.Ama bacaklarında hasar oluşmuştur.Bir süre yürüyemeyebilir.Süreyya Faruk’u ve Esma’yı konağa geri dönmeye ikna eder.Murat’a destek olmaları gerekmektedir.

13.bölüm sonunda Faruk Emir’in küçüklük fotoğraflarına bakmak için Begüm’ün evine gider.Tam Emir’in bebeklik fotoğraflarına ve videolarına bakıp gülerlerken Süreyya gelir.Begüm’ün adresini Emir’in müzik okulundaki kaydından bulmuş,elinde çiçekle Begüm’e teşekküre gelmiştir.Faruk’u Begüm’le başbaşa oturur bulan Süreyya şok olur.

İstanbullu Gelin 13.Bölümde Çalan Şarkı ve Sözleri

Söyleyin yarime baharları beklesin

 Söğüdün dalları bugün eğilmesin       

 Beni geçirmeye kardeşim gelmesin

 Annesinin bir tanesini kimseler üzmesin

   

 Gidelim buralardan dayanamıyorum 

 Gidelim buralardan unutamıyorum

 

 Yükletin ne varsa gönlüme demlensin

 Ayrılığın üstüne hasretin eklesin 

 Beni geçirmeye yalnızlığım gelsin

 Ya dönülür ya dönülmez kimse üzülmesinİlgili Makaleler

Daha Fazla