Kızım Dizisi Öykü'nün Hastalığı Ne?

Kızım Dizisi Öykü'nün Hastalığı Ne?

Kızım Dizisi Öykü'nün Hastalığı Ne?

Buğra Gülsoy, Beren Gökyıldız ve Leyla Lydia Tuğutlu’nun başrollerinde yer aldığı,Tv8'in yeni dizisi Kızım,3.bölümü ile 5 Ekim 2018 Cuma akşamı seyirci karşısına çıktı.Çarşamba gününden Cuma gününe alınan yayın tarihi ile reytinglerdeki başarısını da arttıran dizi ilgi topluyor.Anne dizisi ile geniş kitlelerce tanınan ve büyük bir başarı yakalayan çocuk oyuncu Beren Gökyıldız'ın canlandırdığı Öykü karakterinin hastalığı dizi ile ilgili en çok merak edilenlerin başında geliyor.

Dizinin ilk iki bölümünde Öykü'nün bir hastalığı olduğunu ve teyzesinin onu bu nedenle terkettiğini öğrenmiştik.Dizinin üçüncü bölümünde Öykü'nün hastalığı artık kendini belli etmeye başladı.Küçük kızın unutkanlığı arttı,hastalığı ilerlemeye başladı.Peki Öykü'nün hastalığı ne? Neden unutuyor? Dizinin ilerleyen bölümlerinde neler olacak?

Öykü'nün doktorunun teyzesine söylediği hastalık Niemann-Pick hastalığı.Dizide doktor,Öykü'nün hastalığını teyzesine görülme sıklığı 150.000de bir olan kalıtsal bir sinir sistemi hastalığı,çok ciddi bir hastalık diye anlatıyor.

Vücutta lipit metabolizmasının sebep olduğu bir hastalık olan Niemann-Pick,4 tipte görülüyor.Öykü'nün hastalığının C tipi Niemann-Pick hastalığı olduğunu düşünüyoruz.Genellikle çocukluk döneminde görülen bu hastalık sonucu kas dokusunda zayıflık, koordinasyon eksikliği, beslenme zorluğu,nefes darlığı ve gelişimde aksaklıklar meydana geliyor.Hastalar genellikle yetişkinliğe kadar hayatta kalıyor.

Tüm hastalara acil şifalar diliyoruz.İlgili Makaleler

Daha Fazla